- Podrobnosti
-
Kategorija: Blog
-
Objavljeno: nedelja, 29 maj 2022 19:17
-
Napisal: Andrej Lunežnik
-
Ogledov: 151
Sproščanje s čebeljim zrakom
Čebelji zrak je aerosol, to je zrak iz čebeljega panja. Vsebuje hlape cvetnega prahu, medu, propolisa, flavnoidov iz čebelje družine. Čebele s krili povzročajo ventilacijo v panju in vse te zdravilne snovi razpršijo v zrak.
Poglavitne prednosti aerosolne terapije so: Možnost zdravljenja najbolj oddaljenih delov dihalnega sistema, kot so alveole (mešički), saj razpršeni delci zdravilnih učinkovin dosežejo vse dele dihal.
Izogibanje neželenim učinkov, do katerih lahko pride pri ostalih načinih zdravljenja bolezni dihal.
Aerosolna terapija je eden najpomembnejših načinov zdravljenja bolezni dihal. Vdihavanje čebeljega zraka ima zelo blagodejen učinek in zelo dobro vpliva na zdravljenje dihal in duševno počutje.
Zaradi vdihovanja eteričnih snovi iz panja, terapija ugodno vpliva na zdravljenje obolenj kot so astma, alergije, kronični bronhitis, kronična obolenja grla, zelo dobro pomaga pri migrenah, infekcijskih okužbah zgornjih in spodnjih dihal (vnetje sinusov, vnetje nosne sluznice, vnetje ušes, bakterijski in virusni bronhitis), stresih stanjih, psiho-fizičnih težavah, senenem nahodu, pljučnih obolenjih, nespečnosti, nemirnosti otrok, izboljšuje imunski sitem in splošno počutje. Šumenje čebel deluje pomirjevalno in sproščujoče. Bivanje v čebelnjaku 1 uro na dan zelo ugodno vpliva na psihofizično počutje,
Vedno več športnikov se odloča za terapijo z vdihovanjem čebeljega zraka. Krepitev fizične moči športnikov (imajo več zraka, večje in daljše napore zmorejo).

Kje se vdihuje čebelji zrak?
Čebelji zrak se vdihuje v apikomori, v kateri se uporabnik lahko zadrži brez nevarnosti, da bi ga pičila čebela. Apikomora je zaprt prostor, v katerem obiskovalec sedi, stoji ali leži, za odprtim panjem s čebelami in vdihava arome. Med terapijo pa se aerosol lahko vdihuje tudi preko namenske cevi in maske iz panja, izdihuje pa se ga v prostor v čebelnjaku. Pred cevjo je nameščena zaščitna mrežica, ki varuje da ne bi vdihnili čebele.
Na koliko časa se vdihuje čebelji zrak:
Enodnevna terapija 1 x 30 min
Tridnevna terpaija 3 x 30 min
Petdnevna terapija 5 x 30 min
Kronični bronhitis in astmatična obolenja
4 tedne vsak 3 dan 30 min
Po pljučnici in drugih boleznih dihal
2 tedna vsak 3 dan 30 min
Za obvladovanje stresa in sproščanje
1 x tedensko 30 min
Vdihovanje aerosola v apikomori:
Priporočljivo 10 dni (vsak drugi dan) po 30 min
Vdihovanje aerosola je zlo zdravo in odlično preventivno zdravljenje. Dobro bi bilo, če bi vsak človek, ki ima dihalne težave, hodil na terapijo z vdihovanjem čebeljega zraka.